15. května 2017 – pondělí 17,00
Ve spolupráci s Klubem mezinárodní politiky
Přednáška s diskusí na téma:
TĚŽCE ZKOUŠENÁ PALESTINA
Úvodní slovo: Khaled Alattrash, velvyslanec Státu Palestina v ČR
Místo konání: Praha 1, Politických vězňů 9, velký sál č. 76

Středa 17. května 2017 (tištěné vydání, str. 2)
(na webu Haló novin nebylo nalezeno)

BESEDA S VELVYSLANCEM

Klub mezinárodní politiky spolu s Klubem společenských věd uspořádal setkání s velvyslancem Státu Palestina v ČR Khaledem Alattrashem.
V den 69. výročí palestinské katastrofy – Nagba day, který připadá na 15. květen, kdy Izrael začal svými opakovanými agresemi s vykořeňováním palestinského lidu z jejich rodné vlasti, hovořil velvyslanec o těžkém údělu Palestinců, z nichž na šest milionu žije již několik desítek let mimo palestinské území v uprchlických táborech, jen s malou nadějí na plně hodnotný život. Odsoudil, spolu s diskutujícími, pokračující vojenské a represivní akce proti palestinskému lidu ze strany Izraele, který s podporou hlavně USA nerespektuje rezoluce Rady bezpečnosti OSN a trvale maří mírovou dohodu podepsanou v roce 1993 v norském Oslu. Ocenil podporu, která se dostává Palestincům z celého světa v jejich úsilí za vlastní státnost a vyjádřil naději v mírové řešení letitého nesmyslného konfliktu.

Pavel PILNÝ

17.5.2017 © KSV, LA