Návrat na Archiv 2014

Návrat na květen 2014

Archiv - květen 2014 - vybraná položka:

6. května 2014 - úterý 16,00
Vernisáž výstavy "SVĚTLÁ MINULOST A TEMNÁ BUDOUCNOST ČESKÉHO PRŮMYSLU" z dokumentů sekce regionálních dějin KSV.
Místo konání: Praha 1, Politických vězňů 9, galerie a.s. Futura

7. května 2014 (strana 2)

Světlá minulost a temná budoucnost - tak je nazvána netradiční výstava v galerii a.s. Futura, jejíž vernisáž se včera uskutečnila. Jedná se o snímky výrobků a podniků, které za uplynulých 25 let zanikly v "péči" polistopadových vlád a neviditelné ruky trhu. Výstavu zahájil předseda Klubu společenských věd Lubomír Vacek (druhý zleva), neboť sekce regionálních dějin KSV pod vedením Františka Kovandy shromažďuje veškerá svědectví o tom, jaký průmyslový potenciál Československo vybudovalo a co z něho bylo nenávratně ztraceno. Výstava je volně přístupná během května a června ve 2. patře budovy Politických vězňů 9 v Praze 1.                         (mh)

FOTO - Haló noviny / Radovan RYBÁK